2019 Regional Awards

REGIONAL WINNERS ANNOUNCED

Click on a link below to view regional winners from a specific state or territory.

ACT |  NSW  |  NT  |  QLD  |  SA  |  TAS  |  VIC  |  WA

REGION EDUCATOR WINNER
  
ACT 
North Canberra Karina Ivonne Sanchez
South Canberra Rebecca Guiren
  
NSW 
Albury Wodonga & Murray Hayley Blomeley
Blue Mountains & Central West Mark and Michelle Tregillgas
CBD, Inner West & Eastern Suburbs Lourdes Hernandez Alvarado
Coffs Harbour & North Coast Victoria Wilkie
Dubbo & Central Emily Thompson
Far West & Central North Rebekah Charnock
Gosford & Central Coast Elizabeth Shanahan
Goulburn & Southern Tablelands Brooke Druett
Lismore & Far North Coast Helene Gatland
Newcastle, Maitland & Hunter Nadine Statham
North Shore & Northern Beaches Carolyn Douglas
North West & Hills District Sylvia Arotin
Parramatta & Western Suburbs Chytali Suneel Naik
Port Macquarie & Mid North Coast Kaylene Milligan
Richmond & Hawkesbury Emma McMullan
Ryde & Macquarie Park Ellie Pring
South West & M5 Corridor Melanie Weeden
Southern Suburbs & Sutherland Shire Renata Stipanovic
Tamworth & North West Valerie Hume
Wagga Wagga & Riverina Stephanie White
Wollongong, Illawarra & South Coast Rachel McGuire
  
NT 
Alice Springs Narieta Tinaikulabu
Darwin Ivy Grace Ofiaza
  
QLD 
Brisbane North & Sunshine Coast April Eaton
Brisbane South Paula Leigh
Brisbane West, Ipswich & Boonah Tennille Zammit
Cairns & Far North Felica Burridge
Logan, Redlands & Gold Coast Carlene Cox
Rockhampton & Central QLD Toni McFarlane
Toowoomba, Darling Downs, Somerset & Lockyer Janelle McIvor
Townsville & Northern QLD Alysha McNeill
Wide Bay, Hervey Bay & Maryborough Belinda Crosbie
  
SA 
Adelaide Meenakshi Mahajan
Mt Gambier & Limestone Coast Rhiannon Lampard
Riverland & Murray Mallee Jannifer Thiele
Whyalla & Eyre Peninsula Tara Utting
Yorke Peninsula & Clare Valley Jacquelyn Best
  
TAS 
Devonport & North West Heather Walters
Hobart & South Sally Lovell
Launceston & North Maxine Burr
  
VIC 
Bairnsdale & Gippsland Tracy Lechte
Ballarat & Central Highlands Melissa Dreger
Bayside & South Eastern Suburbs Yattowita Withana
Bendigo, Goldfields & Macedon Ranges Allison Evans
CBD & Inner Suburbs Cath Bezemer
Eastern Suburbs Thanushka Samarasinghe
Geelong & Great Ocean Road Julie Zurrer
Horsham & Grampians Natalie Templeton
Mildura & Murray Bronwyn Williams
Mornington Peninsula & Bass Coast Carleen Montgomery
Northern Suburbs Sureka Heeraluge
Shepparton & Goulburn Valley Tamara Ruffin
Traralgon & La Trobe Valley Martha Smith
Western Suburbs Kumudini Kurukulasuriya
Yarra Valley & High Country Lorraine Thomas
  
WA  
Albany & Great Southern Caroline Boocock
Bunbury & South West Robyn Sealey
CBD, Inner & Western Suburbs Emma Fox
Easterns Suburbs Erica Ferris
Fremantle & Southern Suburbs Roselyn Lawrence-Williams
Geraldton, Gascoyne & Midwest Sri Morgan
Kalgoorie, Goldfields & Esperance Roslyn Humbles
Mandurah & Peel Amanda Atherton-Synge
Northern Suburbs & Joondalup Hannah Mason
Port Hedland, Karratha & Pilbara Tara-Lee Bua Giancarro
Rockingham & Kwinana Deborah Hudson